İnternet habercisi...
   

Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi Avrupa Şampiyonu

Okul Sporları Genç Erkekler Futbol Müsabakaları’nda Türkiye birincisi olan Çankaya Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi, 29 Mayıs- 5 Haziran 2016 tarihleri arasında Fransa’da yapılan Genç Erkekler Avrupa Futbol Şampiyonası’nın final maçında Bulgaristan’ı yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

2015-2016 Yılı Okul Sporları Genç Erkekler Futbol Müsabakaları’nda Türkiye birincisi olan Çankaya Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi, Fransa’da düzenlenen Genç Erkekler Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Avrupa Şampiyonu oldu. Çankaya Bahçelievler Deneme Anadolu Lisesi futbol takımı, 9 Kasım 2015- 20 Ocak 2016 tarihleri arasında Ankara’da 43 takımın mücadele ettiği müsabakaları, yenilgisiz tamamlayarak il birincisi oldu.

2- 4 Mart 2016 tarihleri arasında, Konya’da yapılan grup maçlarında ise 12 takım arasından birinci oldu ve 28- 31 Mart 2016 tarihlerinde, Kocaeli’de yapılan yarı final müsabakalarına katılma hakkı kazandı. Ardından yarı finalde sekiz takım arasından birinci olarak Türkiye Şampiyonası Finalleri’ne katıldı. Finallerde, Kocaelispor Lisesi’ni 4-0; İstanbul Şehit Büyükelçi Galip Balkar Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’ni 2-0; geçen yılın Türkiye ve Dünya Şampiyonu olan Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi ile berabere kaldı ve grup birincisi olarak çapraz maçları oynamaya hak kazandı.

MEB
06.06.2016 21:13

Eğitim Etiketli Diğer Haberlersayfa1.com bir İnternet habercisidir. Önerilmiş, başkası tarafından hazırlanmış haberleri yayınlamaz, haberlere yorum eklemez. Yayınlanan haberler İnternet gezgini habercilerimizin birinci kaynaktan derlediği haberlerdir. Haber sitelerini gezip, hepsinde aynı haberleri görmek sizi sıkıyorsa, huzurunuzu bozmayacak haberler için, sadece haber için sayfa1.com'a bekleriz.
Ana Sayfa : Gizlilik : Kullanım Şartları : İletişim : Mobil Sürüm