İnternet habercisi...
   

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Denetmen Yardımcısı Alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu taşra teşkilatına 400 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alınacak.

Giriş sınavı sözlü olarak yapılacak.

Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların ön başvuruları http://sinavbasvuru.sgk.gov.tr adresinden 6 Haziran 2016 ile 20 Haziran 2016 tarihleri arasında elektronik olarak yapılacak. Alınan başvuruların ardından sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 22 Haziran 2016 tarihinde Kurumumuz internet sitesinde yayımlanacak.

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Giriş Sınavı; 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.

Sınava katılabilmek için, KPSSP 113 puan türlerinden 75 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

Ayrıca adayların en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

 

 

Devlet Personel Başkanlığı
02.06.2016 23:35

Personel Alımı Etiketli Diğer Haberlersayfa1.com bir İnternet habercisidir. Önerilmiş, başkası tarafından hazırlanmış haberleri yayınlamaz, haberlere yorum eklemez. Yayınlanan haberler İnternet gezgini habercilerimizin birinci kaynaktan derlediği haberlerdir. Haber sitelerini gezip, hepsinde aynı haberleri görmek sizi sıkıyorsa, huzurunuzu bozmayacak haberler için, sadece haber için sayfa1.com'a bekleriz.
Ana Sayfa : Gizlilik : Kullanım Şartları : İletişim : Mobil Sürüm