İnternet habercisi...
   

"Hayvan" Söylemi İçin Diyanetten Açıklama

Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT ekranlarında yayınlanan bir programda namaz kılmayan kişilere karşı yapılan söylem sebebiyle bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle:

Bir televizyon programında sarf edilen ifadelere bağlı olarak Diyanet İşleri Başkanlığımıza gelen yoğun sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Dinimizde namazın yeri, önemi ve değeri herkesçe bilinmektedir. Ancak insanların inanç ve ibadet özgürlükleri hedef alınarak tezyif ve tahkir edilmesi kabul edilemez.   

Kur’an-ı Kerim ayetlerinden ve konuya ilişkin diğer dini metinlerden böyle bir çıkarımda bulunmak ise İslam’ın hikmet dili ve rahmet mesajıyla asla bağdaşmaz.

Diyanet İşleri
13.06.2016 20:46

Din Etiketli Diğer Haberlersayfa1.com bir İnternet habercisidir. Önerilmiş, başkası tarafından hazırlanmış haberleri yayınlamaz, haberlere yorum eklemez. Yayınlanan haberler İnternet gezgini habercilerimizin birinci kaynaktan derlediği haberlerdir. Haber sitelerini gezip, hepsinde aynı haberleri görmek sizi sıkıyorsa, huzurunuzu bozmayacak haberler için, sadece haber için sayfa1.com'a bekleriz.
Ana Sayfa : Gizlilik : Kullanım Şartları : İletişim : Mobil Sürüm